Kablolu Alarm Sistemleri - Lidertek Zaman Kontrol Sistemleri

Kablolu Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri , yapı veya yapı çevresini hırsızlara ve diğer davetsiz misafirlere karşı koruyabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Alarm sistemleri , siz uzaktayken evinizde veya iş yerinizde bulunan değerli eşyalarınızı koruyabilmek amacıyla üretilmiştir. 

Alarm sistemlerinde ürünler kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Aksi takdirde sistem iyi bir şekilde çalışmaz ve ileride olumsuz sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda ilgili sistemin kablolamasının da iyi yapılması gereklidir. Sistem yapılacak en ufak hata sistemin iyi çalışmamasına veya bozulmasına neden olabilir. 

Alarm sistemlerinde kullanılan başlıca cihazla şunlardır ;

Alarm Paneli; kablolu alarm sistemimizin tüm fonksiyonlarının programlandığı paneldir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kablo yardımıyla bağlanarak alarm sistemini oluşturur.

Tuş Takımı; alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.

Hareket Dedektörü; ısı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan dedektördür.

Siren; alarm durumlarında, yük ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere 2 şekildedir. Harici sirenimiz mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir.

Manyetik Kontak; manyetik kontaktör kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.

Panik Butonu; acil durumlarda, manuel alarm vermek için gerekli alana kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.Kablolu Alarm Sistemleri Ürünlerimiz

Referanslarımız