Kollu Otopark Bariyeri - Lidertek Zaman Kontrol Sistemleri

Kollu Otopark Bariyeri

Güvenliği sağlamak amacıyla yabancı araçların girişlerini kontrol edebilmek isteyenler bariyer sistemlerini tercih etmektedir. Bariyer sistemleri; kollu, kırılan kollu ve çitli bariyer olmak üzere bir çok çeşidi mevcuttur.
Yaygın olarak kullanılan kollu bariyerle genellikle açık ve kapalı otoparklarda, alış veriş merkezlerinde, iş merkezlerinde ve sitelerde sıkça tercih edilmektedir.
Bariyer sistemleri , HGS sistemi, plaka tanıma sistemi ve uzaktan kumandalar ile kullanılmaktadır. Sistemlere entegre çalışan bariyerler 90 derecelik açıyla yukarı kalkar ve araçların giriş ve çıkış yapmalarını sağlar.
Bariyerlerin kollarında genelde güvenlik sensörleri bulunmaktadır. Bu güvenlik sensörlerine fotosel denmektedir. Fotosellerin amacı araçların bariyerler ile arasında belli bir mesafe olduktan sonra iniş yapmasını sağlamaktadır. Böylece araç geçtiği esnada bariyerin araç üstüne çarpmasını önler. 
Kollu bariyer sistemlerinin en fazla kullanıldığı noktalar açık ve kapalı otoparklardır. Yabancı araç girişini önlemekle birlikte otopark kapasitesini kontrol altına almanızı sağlamaktadır.

Kollu Otopark Bariyeri Ürünlerimiz

Referanslarımız